makijaż

Na jak długo wystarcza makijaż permanentny?

Trwałe podkreślanie atutów urody stało się w ostatnim czasie zabiegiem niezwykle popularnym. Dzięki wykonaniu makijażu permanentnego zdecydowanie skraca się czas, który panie codziennie poświęcają na przygotowanie idealnego make-upu. Jego wykonanie gwarantuje każdej kobiecie pewność co do idealnego wyglądu podczas spaceru w deszczu, na plaży, po kąpieli w morzu lub na basenie. Makijaż ten zapewnia również brak efektu nieestetycznego rozmazywania się kosmetyków.

Makijaż permanentny - czym jest?

Makijaż permanentny bywa nazywany również trwałym lub mikropigmentacją. Zabieg polega na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry klientki pigmentu. Jest on lokowany w drugiej lub trzeciej warstwie naskórka. Barwnik wprowadza się na głębokość około 0,3 do 0,5 milimetra. Tym właśnie różni się tatuaż tradycyjny od mikropigmentacji. Przy wykonywaniu pierwszego pigment jest lokowany zdecydowanie głębiej. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem niezwykle cienkiej, jednorazowej igły. Pomocne okazuje się zastosowanie miejscowego znieczulenia w postaci nałożonego żelu. Dzięki temu klientka nie odczuwa dyskomfortu podczas wykonywania trwałej mikropigmentacji:

  • brwi,
  • ust,
  • kresek nad linią rzęs.

Makijaż permanentny w Zielonej Górze - jak przebiega zabieg?

Osobę, która odpowiada za przeprowadzenie zabiegu, jakim jest makijaż permanentny w Zielonej Górze, nazywa się linergistką. Mikropigmentacja dzieli się na trzy etapy:

  1. specjalistyczna konsultacja i przeprowadzenie wywiadu z klientką, w trakcie którego zadawane są pytania o aktualny stan zdrowia, choroby przewlekłe oraz stale stosowane leki. Podczas tej wizyty często wykonuje się wizualizację docelowego efektu. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu można przejść do kolejnego etapu,
  2. wprowadzenie pigmentu pod skórę klientki i wykonanie znieczulenia miejscowego. Makijaż permanentny ust zwykle tworzony jest przy użyciu barwnika o ciemniejszych tonach od ich naturalnej barwy. Kreski nad linią rzęs wykonuje się w standardowym czarnym lub brązowym kolorze. Makijaż brwi tworzony jest przy użyciu pigmentu brązowego i szarego w zależności od koloru włosów oraz oczu klientki, aby uwypuklić jej rysy twarzy. Na zabieg należy wygospodarować od 1 do 3 godzin,
  3. dalsza pielęgnacja domowa, której klientki podejmują się we własnym zakresie. Należy spodziewać się efektu łuszczenia się skóry i pojawiania się charakterystycznych strupków, których pod żadnym pozorem nie należy odrywać,
  4. po upływie około 4 tygodni należy umówić się ze specjalistką na wykonanie korekty, która trwa tym razem nieco krócej - od 30 minut do 2 godzin.

Makijaż permanentny - Zielona Góra - na jak długo wystarcza?

Makijaż permanentny utrzymuje swą intensywność przez około 1,5 roku do 2 lat. Należy mieć na względzie, iż uwarunkowane jest to rodzajem i stanem skóry klientki, jakością wykorzystanego pigmentu, właściwej pielęgnacji po wykonaniu zabiegu, a także systematyczności w dokonywaniu korekt. Intensywność koloru oraz świetny wygląd uzyskanego podczas zabiegu makijażu należy uzupełniać pigmentem w gabinecie linergistki około raz w roku.