Jak używać pudru sypkiego?

Puder sypki to stały bywalec wielu kosmetyczek. To kosmetyk dla każdego, kto chce skutecznie utrwalić makijaż – czy to codzienny, czy to wieczorowy. W zależności od wyboru może pozostawiać naszą skórę matową lub pięknie ją rozświetlać. W artykule wyjaśnimy, jak używać pudru sypkiego, jaką przewagę ma on nad swoim prasowanym odpowiednikiem oraz jakie są najlepsze pudry sypkie.

Jak poprawnie nałożyć sypki puder?

Nawet najlepsze pudry sypkie, jeśli zostaną nieumiejętnie nałożone, mogą zostawiać plamy lub podkreślać zmarszczki. Dlatego przed wielkim wyjściem warto wyposażyć się w odpowiednie akcesorium oraz przećwiczyć technikę. Do nakładania pudru sypkiego z powodzeniem możemy wybrać pędzla lub puszku w zależności od tego, czym jest nam wygodniej operować. Jednak kluczem do poprawnej aplikacji nie jest to, na jaki przyrząd się zdecydujemy, ale ile użyjemy kosmetyku.

Najlepsze pudry sypkie dostępne są do kupienia w małym pudełeczku. Ze względu na ryzyko rozsypania producenci najczęściej stosują dodatkowe zabezpieczenie w postaci pokrywki, która posiada małe otwory. Wystarczy, że przed otworzeniem opakowania lekko nim wstrząśniesz, dzięki czemu nie nazbyt duża ilość pudru wysypie się na wierzch.

To, jaka będzie odpowiednia ilość kosmetyku, każdy musi wypracować samodzielnie. Pamiętaj, że jeśli użyjesz go zbyt dużo, twarz będzie zbytnio wybielona, a ponadto istnieje ryzyko, że powstanie tak zwany efekt “ciastka”.

Najlepsze pudry sypkie – jakie wybrać?

Najlepsze pudry sypkie to takie, które nie zapychają porów, a jednocześnie zapewniają doskonały efekt utrwalenia. Swoim działaniem pozwalają na zmatowienie lub rozświetlenie skóry, a dzięki odpowiedniej aplikacji sprawiają, że staje się ona wygładzona i promienna. Pozwalają ukryć niedoskonałości, w tym chociażby nierówności. W ciągu dnia zapobiegnie błyszczeniu się twarzy na długo, dzięki czemu zawsze będziesz się prezentować olśniewająco. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze pudry sypkie – i przekonać się, że wcale nie muszą kosztować fortuny – koniecznie zapoznaj się z tym zestawieniem: https://wroaccessible.eu/top-5-najlepszych-pudrow-sypkich/. Umieszczone w nim produkty wyróżniają się wysoką jakością oraz niezwykle skutecznym działaniem.

Matowienie, rozświetlenie, wygładzenie – jakie jeszcze zastosowanie mają najlepsze pudry sypkie?

Miłośnicy makijażu wiedzą, ile potrafią zrobić najlepsze pudry sypkie. To kosmetyki nie tylko o działaniu matującym, wygładzającym czy też rozświetlającym. Z powodzeniem możesz je zastosować jako bazę pod pomadkę lub cienie do powiek. Podobnie jak w przypadku reszty twarzy pozwolą Ci na utrwalenie wykonywanego makijażu.

Najlepsze pudry sypkie uratują sytuację również wówczas, gdy zamiast od makijażu oka – zwłaszcza tego mocniejszego – zaczęliśmy od makijażu reszty twarzy. Wówczas możemy nałożyć pod oczami grubą warstwę pudru, dzięki czemu będziemy mogli łatwo usunąć osypujące się drobinki cieni. Wystarczy, że szybkim ruchem dużego pędzla zmieciemy je z twarzy – i voila!