kosmetologia

Na co zwrócić uwagę wybierając salon kosmetyczny?

Dla wielu z nas wizyta w salonie kosmetycznym kojarzy się z odskocznią od codzienności, a także chwilą relaksu. Ponadto jest sposobem na to, by czuć się coraz to lepiej w swojej skórze. Wybierając się do salonu kosmetycznego, warto jednak zastanowić się, czy będzie dla nas odpowiedni. W tym artykule zwrócimy uwagę na najważniejsze aspekty, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszy salon dla siebie.

Higiena i czystość to absolutne postawy!

Jeszcze zanim usiądziemy na fotelu w salonie kosmetycznym, możemy stwierdzić, czy jesteśmy w profesjonalnym miejscu. Przyjemny zapach, czysta podłoga i gustowna aranżacja wnętrza to nasze pierwsze wrażenie. Jednak ład i porządek to nie wszystko i zdecydowanie warto wnikliwie zgłębić kwestie czystości w danym salonie. Zwróćmy uwagę, czy osoba wykonująca zabieg zakłada jednorazowe rękawiczki i czy narzędzia są czyste. Wątpliwości nie powinno też budzić łóżko, na którym leżymy. Niedopuszczalne są plamy, a dodatkowo musi być ono zabezpieczone przed zabrudzeniami. Przed wizytą możemy zapytać w danym salonie, w jaki sposób sterylizowane są narzędzia.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zapytać dezynfekcji jak stosowana jest sterylizacja narzędzi. Zróbmy to nawet w sytuacji, gdy znamy kogoś z tego salonu, ponieważ kwestia naszego bezpieczeństwa jest najważniejsza. Jeśli nie są zachowane aktualne standardy czystości, wówczas jest to dla nas informacja, że nie warto korzystać z usług tego miejsca.

Dobry salon kosmetyczny w Warszawie - przede wszystkim personel z certyfikatami

Wykwalifikowani pracownicy salonu to kolejny wymóg dobrego salonu. W wielu przypadkach już podczas kontaktu telefonicznego możemy się zorientować, czy obsługa ma kompetencje do wykonywania zabiegów i czy ma wiedzę, by odpowiedzieć na nasze pytania.

Zazwyczaj wykonanie jakiegoś zabiegu będzie wiązał się z wieloma wątpliwościami co do przeciwwskazań, czy bólu. Jeśli personel nie odpowiada w rzetelny sposób na te pytania, może to oznaczać, że nie ma kompetencji do wykonywania zabiegów. Profesjonalni kosmetolodzy powinni też umieć doradzić nam co do pielęgnacji, a także dopasować parametry urządzeń do typu skóry.

Dobry salon kosmetyczny w Warszawie a opinie innych klientek

Obecnie możemy znaleźć mnóstwo opinii od innych klientów na temat wszelkich tego typu usług. Z oczywistych względów zdarza się, że negatywne komentarze pisane są przez konkurencję, jednak często możemy wyczuć, czy opinię napisała realna klientka salonu kosmetycznego, czy też pracownik innego, konkurencyjnego gabinetu.

Nie da się też zadowolić wszystkich. Z tego powodu nie zrażajmy się jedną, czy kilkoma negatywami na tyle dobrych recenzji. Jakość usługi zawsze obroni się sama, a dobry gabinet kosmetyczny ma zdecydowaną większość pozytywnych opinii. Gdy same skorzystamy z usług, napiszmy też własny komentarz, by poinformować potencjalne klientki, co zastaną w danym salonie.