seks

Jaki żel potęgujący doznania wybrać?

Jeżeli zdarza nam się odczuwać suchość i dyskomfort podczas zbliżeń z partnerem, warto zastanowić się nad użyciem żelu intymnego. To często stosowane rozwiązanie przez pary i zdecydowanie poprawiające komfort. Jednak okazuje się, że istnieją również żele potęgujące doznania, które wznoszą jakość życia seksualnego na nowy poziom. Na jakie żele warto zwrócić uwagę i u kogo się sprawdzą? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak działają żele intymne?

Tego typu preparaty zazwyczaj produkuje się na bazie wody. Przyjemnie stymulują narządy płciowe i działają rozgrzewająco. Ponadto mogą też powodować delikatne mrowienie, co finalnie wpływa pozytywnie na satysfakcję i osiągnięcie orgazmu. Może też on stać się bardziej intensywny. Na jakiej zasadzie opiera się działanie? Żel intymny potęgujący doznania często zawiera składniki, które poprawiają ukrwienie sfer intymnych — dlatego doznania sensoryczne są lepsze nawet po zastosowaniu kilku kropel produktu. Niewielka ilość żelu rozprowadzona na skórze, skutkuje przyjemnym efektem, a także zapewnia optymalne nawilżenie narządów płciowych. Takie właściwości posiada między innymi libidizer żel.

Czy można stosować żel intymny do masażu

Decydując się na żel intymny potęgujący doznania możemy stosować je do urozmaicenia zbliżeń seksualnych i zwiększenia doznań. Jednak niektóre produkty mogą być używane także do masażu! Mają one delikatną konsystencję, zapewniając wyjątkowy komfort podczas masowania lub gry wstępnej. Można stosować ich zarówno na całe ciało, jak i na części intymne w formie dodatkowego nawilżenia. Ponadto niektóre preparaty nadają się do spożycia i dodatkowo mają niezwykle atrakcyjny zapach

Jakie są rodzaje lubrykantów?

Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów różnych żeli intymnych. Każdy produkt posiada różne właściwości. Żel intymny na bazie wody to produkt mający najbardziej naturalny i przyjazny dla skóry skład. Tym samym nie powoduje podrażnień, czy alergii. Mogą jednak nie zawsze sprawdzić się w przypadku kobiet, które zmagają się z suchością pochwy.

Żele intymne na bazie silikonu posiadają najlepsze właściwości nawilżające, ale zazwyczaj są nieco droższe. Możemy używać ich nawet w wodzie, ponieważ silikon nie zmywa się zbyt szybko ze skóry. Zaleca się je stosować w przypadku występowania suchości okolic intymnych, a ze względu na silne właściwości nawilżające sprawdza się też podczas seksu analnego. Po ich użyciu należy dokładnie umyć części intymne, ponieważ resztki mogą gromadzić się w niedostępnych zakamarkach. Co ważne - żeli intymnych z silikonem nie należy używać z innymi gadżetami erotycznymi stworzonymi z silikonu.

Lubrykanty stymulujące mają możliwość nie tylko samego nawilżania okolic intymnych w trakcie stosunku. Zawarte w nich substancje mogą dodatkowo stymulować ciało za sprawą działania rozgrzewającego. Ponadto uwrażliwiają części intymne na przyjemne bodźce, co pozwala na osiągnięcie lepszego orgazmu. W ten sposób działa produkt Libidizer żel, który jest chętnie stosowany przez pary chcące wznieść swoje życie seksualne na wyższy poziom.