zabawki

Idealne zabawki dla dzieci w wieku 11 lat - czyli jakie?

Czy dziecko w wieku jedenastu lat czymś się jeszcze bawi? Wbrew pozorom, tak. Jeżeli wiec ktoś chciałby pomyśleć o prezencie dla takiej osoby, to ze spokojem - można zagłębić się w dział z zabawkami. Aczkolwiek, z uwagą należy wybierać zabawki dla 11-latki i 11-latka, aby być pewnym tego, że prezent się spodoba. Co też warto wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś chciałby trafić z podarunkiem?

Co się spodoba?

Chcąc kupić fajne zabawki dla 11-latka i 11-latki, zawsze należy wziąć pod uwagę gusta dziecka. Tym bardziej że jest to osoba, która już jasno wyraża swoje zdanie i na pewno ma jakieś pasje, zainteresowania. Nie są one znane? Nic nie szkodzi. Dobrym źródłem wiedzy okazać się mogą rodzice. Oni będą na pewno wiedzieć, czy ich dziecko jest zapalonym sportowcem, artystą rozwijającym swój talent twórczy, czy też kucharzem, który to w sztuce kulinarnej czuje się jak ryba w wodzie.

Oczywiście, są to tylko przykłady. Zawsze trzeba pamiętać o jednym - każde dziecko jest wyjątkowe. To, co sprawdzi u własnych pociech, niekoniecznie oznaczać musi to, że sprawdzi się u dzieci obcych. Poznanie pasji i zainteresowań adresata, to tak naprawdę klucz do sukcesu.

Gry planszowe dla młodzieży

Zabawki dla chłopca - 11-latka, jak również dla dziewczynki, oferowane są w najróżniejszych sklepach. Internet, czy też placówki stacjonarne, dosłownie "kipią" od takich propozycji. Co można wśród nich spotkać? Gry planszowe. To chyba jedna z najbardziej klasycznych propozycji, która jest w stanie zadowolić sporą liczbę młodzieży. Tak, dzieciaki chętnie kochają konsole i inne takie, ale może warto jednak pomyśleć o tym, żeby oderwać ich od TV, na rzecz różnorodnych gier planszowych. Gra Kolejka, gra Decrypto, gra Harry Potter Hogwarts Battle, gra Zaginiona Wyspa Arnak, gra Party Time, Monopol (w różnych wersjach!), Double, gra Terraformacja Marsa, gra Glen More II - to tylko część tytułów, jakie można znaleźć w sklepach.

Skoro już o grach planszowych mowa, to warto przypomnieć o puzzlach. Najlepiej takich, które mają wiele elementów (a niech młodzi ludzie mają co robić!) z ulubionymi bohaterami. Chyba na pierwszym miejscu nadal jest Harry Potter i Avengersi, ale wszystko tak naprawdę zależne jest od gustu dziecka.

Klocki do układania

Klocki to zabawki, które polecane są dla małych dzieci. Chociażby dlatego, że dzięki nim maluchy mają szansę na usprawnienie motoryki małej. Zresztą, składanie elementów w jedną całość, zgodnie z instrukcją obsługi, nie lada usprawnia pracę szarych komórek. Czy o klockach można myśleć, mając w głowie dzieci w wieku lat jedenastu? Oczywiście, że tak. Tego typu propozycje, to idealne zabawki dla 11-letnich dziewczynek. Więcej propozycji znajduje się na stronie: https://maludas.pl/wiek-zabawki-dla-dzieci-11-12-lat.

Aczkolwiek, należy mieć na względzie to, że ma się do czynienia z nieco bardziej inteligentnymi dziećmi. Podstawowe zestawy nie są dla nich. O wiele lepszą propozycją będą te komplety, które np. jak Lego Architecture, pozwolą na składanie niezwykle skomplikowanych budowli. Takich, które są odwzorowaniem słynnych budowli, jakie znajdują się na całym świecie. Uwaga! Złożenie takich oraz o podobnej tematyce kompletów, nie jest łatwe. Ale jest nader satysfakcjonujące, dlatego tym bardziej warto jest je kupić 11-latkom, by udowodnić im, że są naprawdę zdolni i są w stanie dokonać naprawdę wiele.

Zestawy kreatywne dla odkrywców

Jedenaście lat to czas, kiedy dzieciaki odkrywają świat. Tym bardziej, jeżeli chodzi o skomplikowane zjawiska chemiczne, fizyczne czy biologiczne. Może więc warto pomyśleć o tym, aby kupić takie zestawy kreatywne, które pozwolą na wykonywanie eksperymentów w zaciszu domowym. Rodzice powinni jednak sprawdzić, czy w przypadku takich kompletów, potrzebny jest ich nadzór. Warto pobudzać ciekawość jedenastoletnich pociech. Tym bardziej że wiedza zdobyta przy wykonywaniu poszczególnych zadań, może zostać przez nich wykorzystana w przyszłości w szkole. Są różne zestawy, dedykowane dla jedenastolatków. Nie tylko takie naukowe, dlatego też z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że uda się coś znaleźć dla wszystkich pociech w tym wieku.