uroda

Kto powinien zdecydować się na lifting twarzy?

Nie jest tajemnicą, że z biegiem lat na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starości. Wszelkiego rodzaju zmarszczki czy nierówności mogą odbierać pewność siebie i skutecznie pogorszyć samopoczucie. Jednak obecnie człowiek ma bardzo duże możliwości, aby wpływać na swój wygląd. Pomagają w tym medycyna estetyczna, różnego rodzaju kosmetyki spowalniające proces starzenia się, ale przede wszystkim chirurgia plastyczna. Jedną z najchętniej wybieranych metod dbania o urodę jest lifting twarzy (Szczecin). Dla kogo jest on przeznaczony i czy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Lifting twarzy Szczecin — dlaczego warto?

Najczęstszymi powodami, dla których ludzie decydują się na zabieg liftingu twarzy, jest polepszenie własnego samopoczucia oraz poprawa estetyki twarzy. Pojawianie się zmarszczek jest naturalnym procesem starzenia się skóry. Wszelkie niedoskonałości pojawiające się w okolicach ust, oczu, na czole czy policzkach sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Zabieg nacinania skóry sprawia, że ze skóry twarzy znikają zmarszczki, poprawia także kontur, ale przede wszystkim, można uzyskać młody i świeży wygląd. Jednak lifting twarzy (Szczecin) niesie ze sobą także inne korzyści. Przede wszystkim zmienia rozkład objętości twarzy. Sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, szczególnie na górze. Skóra staje się bardziej napięta. Powoduje to, że twarz odzyskuje radosny wygląd. Dzięki liftingowi można skutecznie odmłodzić swoją twarz i pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Profesjonalnie wykonany zabieg może sprawić, że człowiek będzie wyglądał nawet 10 lat młodziej.

Lifting twarzy — dla kogo?

Jeżeli chodzi o wiek, w jakim najlepiej poddać się temu zabiegowi, nie istnieją sztywne wytyczne. Wszystko zależy, jak czuje się osoba w danym wieku. Rzadko jednak można spotkać się z sytuacjami, aby lifting twarzy był przeprowadzany u osób, które nie ukończyły jeszcze 35 lat. Najczęściej jest on wykonywany w przedziale wiekowym 45-65 lat, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. Lifting twarzy (Szczecin) to zabieg, któremu może poddać się niemal każdy, kto zauważył u siebie utratę sprężystości oraz elastyczności skóry. Co za tym idzie, zmienił się także owal twarzy, a także jej proporcje. Ponadto na lifting warto wybrać się w sytuacji, gdy na twarzy zaczęły pojawiać się bruzdy, zmarszczki oraz inne niedoskonałości, które sprawiają, że skóra wygląda starzej.

Lifting twarzy — rodzaje

To, jak długo utrzymają się efekty liftingu twarzy, zależy przede wszystkim rodzaj wybranego zabiegu. Najbardziej popularnym nadal pozostaje chirurgiczny lifting twarzy. Jest to jednak inwazyjny zabieg, który należy wykonywać pod znieczuleniem ogólnym. Polega na usuwaniu skóry, która opadła, powodując zmarszczki. Wiele osób decyduje się także na lifting szyi. Zabieg ten poprawia niedoskonałości, które najbardziej zdradzają wiek. Jednak rozwój medycyny estetycznej pozwala na przeprowadzenie mniej inwazyjnych metod, takich jak wolumetria czy nici liftingujące, które również skutecznie pomagają ukryć niedoskonałości.