Jak urządzić restaurację?

Wygląd restauracji to jeden z podstawowych elementów składający się na jej sukces. Oprócz wysokiej jakości potraw i przemyślanej kuchni, również od wystroju zależy, czy klient wyjdzie zadowolony i wróci do Twojej restauracji. Na przestrzeni lat, realia rynkowe znacznie uległy zmianie. O ile kiedyś do lokalu gastronomicznego ustawiały się długie kolejki, dziś to restauracje walczą o każdego klienta, stale podnosząc jakość swojej kuchni i dbając o estetykę wnętrza. Dlatego otwierając nową gastronomiczną przestrzeń lub remontując już otwartą, warto skupić się na wszystkich aspektach dekoracji. Jednym z podstawowych jest wygląd ścian. Nie ma nic gorszego niż puste ściany stwarzające nieprzyjemną przestrzeń, do której nie chce się wracać. Z drugiej strony jak je zapełnić, aby wnętrze było pełne klasy i elegancji? Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się podzielimy!

Fototapeta do restauracji

Fantastycznym i nadzwyczaj praktycznym rozwiązaniem są fototapety, których spory wybór pozwoli Ci na dopasowanie jej stylu do wyglądu Twojej restauracji. Fototapeta to po prostu tapeta z nadrukowaną fotografią. Z tej prostej definicji można wywnioskować, że daje ona niezliczone możliwości ozdoby ścian. Wybierając ją do swojej restauracji, przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę styl, w jakim został urządzony Twój lokal, tak żeby wystrój wnętrza tworzył spójną całość. Bardzo ciekawy asortyment fototapet do restauracji znajdziesz na stronie Obrazyfoto.eu. Jest to doskonałe źródło dla osób, które szukają czegoś oryginalnego. Znajdziesz tam retro fototapety z fotografiami z lat 50. i 60., psem w jaskrawych okularach, kolorowymi szkicami muzyków i instrumentów i inne niezwykle pomysłowe, gustowne pozycje. Jeśli Twoja kuchnia ukierunkowana jest na konkretny region, dobrym pomysłem będzie fototapeta ze zdjęciem krajobrazu lub elementami kultury danego kraju. A może wśród restauracyjnych krzeseł wraz ze smacznymi zapachami unosić się będą dźwięki eleganckiego jazzu? W takim razie rewelacyjnie sprawdzi się fototapeta z artystycznym podobieństwem jazzmana grającego na trąbce. Niezależnie od tego czy prowadzisz luksusową restaurację, czy bar mleczny, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
Zastanawiasz się jak podkreślić naklejoną już fototapetę? Najlepszą opcją będą małe lampki ustawione w dwóch przeciwnych górnych kątach, skierowane w swoją stronę. Lampki nie tylko podkreślą fototapetę ale swoją ciepłą barwą stworzą przytulny, dyskretny klimat i staną się idealnym źródłem światła. Fototapeta do restauracji w pełni rozwiązuje dylemat w kwestii uzupełnienia pustych ścian. Ich rola nie kończy się jednak na stworzeniu estetycznej przestrzeni. Możesz wykorzystać je także wtedy, gdy chcesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń.

Sztuka na ścianie

Wśród różnych modeli fototapet możesz wybrać również te z imitacją sławnych obrazów. Jest to zdecydowanie korzystniejsza opcja niż prawdziwe dzieła sztuki. Podczas dbania o czystość restauracji, fototapetę wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, nie martwiąc się o jej uszkodzenie.

Funkcjonalne dodatki

Przy urządzaniu restauracji, warto pamiętać o funkcjonalnych dodatkach, które sprawią, że wizyta w Twojej restauracji będzie dla gości jeszcze przyjemniejsza. Chodzi oczywiście o wieszaki na odzież wierzchnią, stojaki na parasole czy przyborniki z przyprawami. Żeby zaspokoić potrzeby mniej ufnych gości, zamiast jednego wieszaka, dobrze jest umieścić kilka w różnych częściach restauracji, tak żeby gość mógł mieć swoją kurtkę czy płaszcz na oku. W restauracji z prawdziwego zdarzenia nie może też zabraknąć ładnego stojaka na parasole i przybornika na przyprawy, zwłaszcza jeśli Twoja kuchnia bogata jest w różnorodne zioła i oliwy.
Chociaż ten element "wystroju" jest niewidzialny, koniecznie trzeba wziąć go pod uwagę przy urządzaniu restauracji. Nieprzemyślana muzyka z głośników potrafi skutecznie zrazić klientów. Dobierz melodie do klimatu swojej restauracji i pamiętaj, żeby nie puszczać muzyki zbyt głośno, ponieważ zagłuszy rozmowy, a nie o to chodzi. Powinna być ona subtelnym i przyjemnym tłem.
Fototapeta do restauracji, funkcjonalne dodatki i fantastyczna muzyka – oto przepis na sukces!