Ile kosztuje malowanie natryskowe?

Szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Ci w malowaniu natryskowym? Masz w planach małe odświeżenie przestrzeni i zastanawiasz się, co zrobić, by remont przeszedł szybko i gładko? Zastanawiasz się, ile kosztuje taka usługa? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, ponieważ mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Otóż z naszą pomocą realizacja wszystkich Twoich planów będzie wręcz banalnie prosta! Dlaczego? Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszej lektury.

Malowanie ścian

Mały remont niemal zawsze wiąże się z malowaniem ścian. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu co jakiś czas należy odświeżać kolor lub zlikwidować ślady używania na ścianie. Choć malowanie ścian nie wydaje się być szczególnie trudnym zajęciem, należy jasno zaznaczyć, że samodzielne wykonywanie tej czynności może się skończyć prawdziwą katastrofą. Dlaczego? Otóż ktoś, kto nigdy nie miał nic wspólnego z malowaniem ścian, może nie zdawać sobie sprawy z podstawowych zasad, jakimi należy się kierować podczas wykonywania tej czynności. Oznacza to, że ściana w efekcie może wyglądać znacznie gorzej niż przed jej malowaniem. Załóżmy jednak, że należysz do osób, które doskonale radzą sobie z pędzlem i jesteś w stanie sam zająć się malowaniem. W takiej sytuacji wszystko wskazuje na to, że możesz zrobić to sam. Dlaczego zatem warto jest postawić na ekipę zajmującą się malowaniem natryskowym? Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy człowiek ma swoje powody, dla których zatrudnia profesjonalistów. Warto jest jednak podkreślić, że ręczne malowanie często zajmuje bardzo wiele czasu, a także wysiłku, lecz mimo to nie daje tak dobrych efektów jak malowanie natryskowe. Dlaczego?

Dlaczego warto postawić na malowanie natryskowe?

Przede wszystkim malowanie natryskowe to innowacyjna metoda, dzięki której farba zostaje rozprowadzona niezwykle równomiernie. To z kolei wpływa bardzo pozytywnie na efekt końcowy, który w tym przypadku wypada bardzo dobrze. Tak zwane malowanie ręczne jest procesem nieporównywalnie dłuższym oraz znacznie trudniejszym niż malowanie natryskowe, co więcej sam proces schnięcia farby na ścianie również zdaje się być znacznie krótszy w przypadku malowania ścian metodą natryskową. Dzieje się tak, ponieważ malując ściany ręcznie za pomocą pędzla lub wałka, odnosimy wrażenie, że nakładamy farbę równomiernie, w rzeczywistości jednak farba ta zbiera się w niektórych miejscach, co powoduje wydłużony czas schnięcia. Wbrew pozorom okres oczekiwania na wyschnięcie ściany ma naprawdę duże znaczenie, ponieważ aby efekt był zadowalający, należy liczyć się z tym, że na jednej warstwie farby się nie skończy. Przeważnie ściany maluje się około trzy razy (w przypadku dobrej jakości farby, dwie warstwy powinny zdecydowanie wystarczyć). Każda kolejna warstwa farby może zostać nałożona dopiero wtedy, gdy poprzednia wyschnie. Sumując zatem cały czas oczekiwania, można się spodziewać nawet kilku dni pracy. Jeśli nie masz tyle czasu lub po prostu nie lubisz czekać na efekty, rozwiązaniem dla Ciebie jest metoda natryskowa. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje malowanie natryskowe, spieszymy z odpowiedzią. Wprawdzie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ koszt w dużej mierze jest zależny od metrażu powierzchni. Warto jest jednak nadmienić, że koszty malowania natryskowego są stosunkowo niskie, dlatego wynajęcie firmy zajmującej się tego typu usługami opłaca się zdecydowanie bardziej niż samodzielne malowanie ścian. Dlaczego? Przede wszystkim malując ściany osobiście należy liczyć się z zakupem farb oraz innych akcesoriów niezbędnych do wykonania tego zadania, zaś w przypadku wynajęcia profesjonalistów ten problem zupełnie Cię nie dotyczy. Gdy porównasz koszty oraz efekt, jaki uzyskasz, jasnym będzie, że malowanie natryskowe to znacznie lepszy pomysł dla Twojego portfela oraz komfortu.

Gdzie szukać specjalistów w tej dziedzinie?

Choć najpopularniejszą metodą znajdowania tego typu firm są oczywiście polecenia bliskich lub rodziny, to warto wiedzieć, że nie jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, by Twoje zlecenie zostało wykonane w sposób profesjonalny, postaw na firmę, która ma wieloletnie doświadczenie oraz na której temat wystawiono dużo dobrych opinii. Przykładem takiej firmy może być Oznakowanie poziome. Firma Oznakowanie poziome na rynku działa już od wielu lat i, jak sama nazwa wskazuje, w swojej ofercie ma między innymi:
  • oznakowanie poziome
  • malowanie natryskowe
  • malowanie posadzek
  • oraz wiele innych usług.
Jeśli zatem jesteś zainteresowany usługą malowania natryskowego, skontaktuj się z profesjonalną i doświadczoną firmą taką jak Oznakowanie Poziome.