Co to jest power bank?

Ile razy zdarzało nam się mieć rozładowany telefon, gdy potrzebowaliśmy z niego skorzystać? Zapewne wiele. Słuchanie muzyki czy oglądanie filmów nawet dwu- czy trzykrotnie dłużej, może stać się realne, dzięki dodatkowej dawce energii, dla Twojego telefonu. Sprawdź, w jaki sposób możesz naładować telefon, w przypadku gdy nie masz pod ręką gniazdka i ładowarki.

Jak działa powerbank?

Powerbank to rozwiązanie, które coraz częściej stosujemy w celu naładowania telefonu, gdy nie mamy takiej możliwości jak skorzystanie z gniazdka. Dzięki temu urządzeniu możemy ładować swój telefon kilka razy, w zależności od jego mocy. Skorzystanie z niego jest bardzo proste. Za pomocą kabla USB podłączamy do niego nasz telefon do niego i w zasadzie pozostaje nam tylko czekanie na to, kiedy nasz telefon będzie naładowany. Powerbanki mają też opcję szybkiego ładowania. Początkowo konstrukcja powerbanków umożliwiała jednoczesne ładowanie tylko jednego urządzenia, jednak wraz z rozwojem technologii i to się zmieniło. Obecnie wiele podstawowych wariantów oferuje co najmniej 2 złącza USB. Dziś bardzo często powerbanki są narzędziem w różnego rodzaju drobnych konkursach np. na targach pracy, gdzie studenci mogą poprzez zapisanie się, bądź podjęcie rywalizacji wygrać taki sprzęt. Pomimo tego, że to narzędzie, które funkcjonuje od lat, to jednak te najbardziej prestiżowe sprzęty potrafią kosztować więcej niż 100-150 zł, jak Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro 20000 mAh.

Po czym rozpoznać moc powerbanku?

Powerbanki posiadają różne mocne, a wyraża się je w miliamperogodzinach. Czym większa pojemność, tym dłużej możemy nim ładować nasze urządzenia, bo te mocniejsze mogą być idealne do ładowania laptopów, tabletów czy czytników e-booków. Jeżeli posiadamy powerbank o pojemności 20000 mAh, to możemy naładować swój smartfon nawet 6 razy. Takie rozwiązanie może nas więc uratować podczas wypadu studenckiego nad jezioro, gdzie jesteśmy odcięci od elektryczności, czy też gdy nasz telefon ma już słabszą baterię, to warto go zabrać nad wodę, by uratować działanie naszego telefonu. Są powerbanki, które mają 2000 mAh, jednak nie polecamy kupowania ich, gdyż często nie można naładować nimi nawet jednego telefonu do pełna. Odradzamy też kupowanie tanich powerbanków na AliExpress, które są reklamowane jako potężne 20000 mAh, a w rzeczywistości posiadają o wiele słabszą specyfikację. Wydamy pieniądze i otrzymamy trefny towar - to metoda na szargane nerwy. Warto więc sprawdzać opinie na temat takich urządzeń i przede wszystkim korzystać z urządzeń sprawdzonych producentów jak m.in. Xiaomi czy Samsung.

Czy warto ze sobą zabierać powerbank?

Oczywiście, że tak! Jeżeli przebywasz sporo czasu poza domem, to na pewno warto wyposażyć się w taki sprzęt. Jeżeli jesteś studentem i potrzebujesz dodatkowej energii dla telefonu na wykładach czy ćwiczeniach, to zdecydowanie warto go mieć. Jesteś rybakiem-amatorem i jedziesz na cały wieczór ze znajomymi łowić ryby? Niewątpliwie Ci się przyda, ponieważ zapewne będziemy chcieli posłuchać muzyki, albo od czasu do czasu odpalimy jakąś grę czy aplikację, która będzie nam "zjadać" baterię. Jesteś przedsiębiorcą i wiele podróżujesz? To już jest dla Ciebie konieczność! Jeżeli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł skomunikować się ze swoimi pracownikami, to warto z niego korzystać. Nie potrzebujesz specjalnych kabli do naładowania telefonu, ani wielkiej torby, gdyż jego kieszonkowy wygląd sprawia, że zmieści się praktycznie wszędzie. Powerbanki są urządzeniami, które trzeba zabierać ze sobą wszędzie, bo możemy je naładować za pomocą zwykłego gniazdkowego kabla, bądź też przez USB. Dla zachowania jak najdłużej jego mocy powinniśmy go ładować dopiero gdy jego poziom energii spadnie poniżej 50%. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze rady pomogły Ci poznać bliżej to urządzenie i nie będziesz musiał szukać po Internecie artykułów wpisując w przeglądarce "power bank jak działa", tylko za pomocą naszego artykułu będziesz wiedział, jaki wybrać odpowiedni powerbank i zapamiętasz, że zawsze go mieć pod ręką.