Stoły drewniane rozkładane do salonu

Urządzając własny dom lub mieszkanie należy zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać wnętrze. Zależnie od wybranego stylu bowiem powinno dobierać się kolory, materiały itd. Szczególnie istotnym elementem domostwa jest salon, w którym się odpoczywa i przyjmuje gości. Warto przez to postawić na estetyczne meble.

Dlaczego stoły rozkładane do salonu to dobry wybór?

Stół jest bardzo ważnym meblem, a w kontekście salonu będzie zawsze oznaczał miejsce, w które zaprasza się przyjaciół, znajomych, rodzinę itd. Z tego powodu warto zadbać o ich, jak i własny komfort wybierając odpowiedni mebel. Salon bowiem jest pomieszczeniem, które często kojarzy się z większą przestrzenią, jednak umieszczenie w nim dużego stołu może niemało zmniejszyć optycznie jego rozmiar. W takim razie może rodzić się pytanie, czy lepiej jest postawić na mniejszy, bardziej estetyczny mebel, czy może większy. Okazuje się, że nie trzeba w ogóle wybierać pomiędzy tymi dwoma aspektami, ponieważ świetnym rozwiązaniem będą stoły drewniane rozkładane do salonu!

Stoły rozkładane do salonu to kwintesencja wygody. Można bowiem znaleźć produkty naprawdę małe w złożonej postaci, jednak po rozłożeniu powierzchnia blatu będzie dwa razy większa! W przypadku salonu to świetna propozycja, ponieważ kiedy takowy stół będzie nieużywany, to nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazł się w koncie i spełniał zadanie stolika na kwiaty. Kiedy natomiast pojawią się goście, umieści się go w pożądanym miejscu i rozłoży. Warto także postawić na krzesła, które nie będą posiadały wysokich oparć. Jest to związane z faktem, że wysokie egzemplarze znacznie wystające ponad poziom blatu optycznie zmniejszają powierzchnię pomieszczenia.

Istotny jest także materiał wykonania takowego stołu. Najlepszym wyjściem jest postawienie na stare drewno, ponieważ materiał ten wyróżnia się swoją nietuzinkową, ciekawą fakturą z uwydatnionymi słojami. Wszystko zawdzięcza wpływowi lat i różnych czynników, dzięki czemu bardzo łatwo jest odróżnić je od młodego drewna, uprawianego w ilościach masowych. Omawiany surowiec natomiast był zbierany dekady temu w dziewiczych lasach. Specjaliści podróżują po całej Polsce, by z miejsc różnych rozbiórek otrzymać najlepsze deski, które następnie podlegają profesjonalnej obróbce i są zabezpieczane z pomocą olejowosków. Dzięki temu można mieć pewność, że raz kupiony stół będzie dobrze służył przez wiele lat, a przy okazji jest produktem ekologicznym i unikalnym.