usta

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - wskazania i przeciwwskazania

Pełne, jędrne usta są marzeniem każdej kobiety. Wygląd warg jest bardzo ważny w odbiorze ogólnej estetyki twarzy, dlatego coraz więcej kobiet zwraca uwagę na ich wielkość, kształt oraz symetrię. Niestety, wiele osób boryka się z kompleksem zbyt małych ust lub ich nierównomierną budową czy też asymetrycznym kształtem. Jedną z bezpiecznych metod, która pozwala na poprawę wyglądu warg jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. To chętnie wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który w mało inwazyjny sposób wpływa na poprawę czerwieni wargowej. Z pomocą substancji podanej podskórnie można w łatwy sposób skorygować nierówność, dodać ustom nieco objętości, a także wypełnić ubytki podskórne, jakie powstały na skutek starzenia się organizmu. Jakie są wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – wskazania

Powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod powierzchnię skóry jest często wybieranym zabiegiem upiększającym wśród kobiet. Niskie ryzyko powikłań i wystąpienia reakcji alergicznej oraz możliwość korekty kształtu warg i ich wypełnienia sprawiają, że coraz więcej kobiet przestaje obawiać się wizyty u specjalisty oraz podejmuje decyzję o pozbyciu się kompleksów. Przed wykonaniem modelowania warg warto upewnić się, czy wybrany salon posiada pozytywne opinie wśród klientek oraz odpowiednio wyszkolony personel. Powiększanie ust w Warszawie dobrze jest wykonać w salonie https://fyoung.pl/powiekszanie-ust-warszawa/, który cieszy się renomą wśród klientek. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?
 • konieczność zwiększenia objętości warg,
 • widoczna asymetria ust, która wymaga korekcji estetycznej,
 • wyrównanie dysproporcji w wielkości i objętości między wargą dolną a górną,
 • chęć ujędrnienia i nawilżenia ust,
 • poprawa naturalnego kolorytu czerwieni wargowej,
 • zniwelowanie widocznych oznak wiotczenia i starzenia się skóry ust oraz ich okolic (opadające kąciki, zmarszczki mimiczne),
 • zapobieganie pierzchnięcia i nadmiernego przesuszania naskórka wargowego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest powszechnie wykonywanym zabiegiem, którego celem jest poprawa wyglądu warg oraz ewentualne usunięcie mankamentów urody. Kwas hialuronowy jest biozgodną z ludzkim organizmem substancją. Związek ten naturalnie występuje w tkance łącznej człowieka, dlatego jego cząsteczki bardzo rzadko prowadzą do powstania reakcji alergicznej czy innych efektów ubocznych. Preparaty wykorzystywane do poprawy wyglądu ust przyjmują formę żelu, która wyróżnia się właściwościami umożliwiającymi nadanie nowego kształtu wargom oraz pozwalającymi na zwiększenie ich objętości. Kwas hialuronowy dodatkowo wyróżnia się działaniem silnie nawilżającym oraz odżywiającym, dlatego po jego podaniu skóra ust staje się widocznie zdrowsza i bardziej elastyczna. Niestety, powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, dlatego też konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań do jego wykonania. Pozwala to zminimalizować ryzyko powikłań, które mogłyby prowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym są:
 • okres ciąży, a także czas karmienia piersią,
 • skłonność genetyczna do pojawiania się bliznowców oraz blizn przerostowych na skutek przerwania ciągłości naskórka,
 • zbyt wysoka wrażliwość ust na działanie preparatu zawierającego kwas hialuronowy,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzone krzepnięcie krwi,
 • aktywne zmiany zapalne na powierzchni skóry twarzy,
 • opryszczka w stanie aktywnym.
Przed rozpoczęciem zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, który pozwoli na bezpieczne ostrzykiwanie. Warto pamiętać o wyborze miejsca, gdzie usługi świadczy wyłącznie doświadczony i wykwalifikowany personel.