wesele

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Organizacja wesela to niezwykle pracochłonne i wymagające zadanie. Jedną z pierwszych rzeczy, którą muszą zrobić narzeczeni, jest wybór odpowiedniej sali. Chyba każda para marzy, aby było to piękne i klimatyczne wnętrze, w końcu to tam wraz z bliskimi będą świętować najcudowniejszy dzień w swoim życiu. W poniższym artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej.

Budżet

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest posiadany przez parę młodą budżet. Konieczne będzie dokładne zaplanowanie wszystkich wydatków związanych z fotografem, DJ-em, dekoracjami i wszelkimi innymi usługami weselnymi. W końcu, gdy na samym początku planowania wesela wydacie zbyt dużą ilość pieniędzy na salę weselną, może okazać się, że na inne usługi po prostu zabraknie funduszy.

Jedzenie

Sprawdźcie dokładnie, ile dany lokal liczy sobie za jednego gościa oraz co wliczone jest w tę cenę. Koszt “za talerzyk” w każdej restauracji może oznaczać nieco inne dnia czy związane z ich podawaniem usługi. Przeanalizujcie menu, liczbę ciepłych dań i przekąsek oraz zorientujcie się, czy w tej cenie zawarte są ciasta, szwedzki stół lub napoje.

Koniecznie sprawdźcie, czy oferowane przez dany lokal dania Wam odpowiadają. Warto też zorientować się, czy istnieje możliwość zamówienia menu wegetariańskiego, bezglutenowego bądź bezlaktozowego. Zdecydowana większość sal weselnych nie oferuje alkoholu, dlatego pamiętajcie, aby określić koszt jego zakupu osobno i zawrzeć go w planowanym budżecie.

Liczba zaproszonych gości

Komfortowe warunki mają bardzo istotne znaczenie zarówno podczas biesiadowania przy stole, jak i w trakcie szalonych tańców na parkiecie. Zorientujecie się, ile osób maksymalnie zmieści się w danej sali weselnej. Rezerwowanie zbyt małej przestrzeni i podejście “jakoś się pomieścimy” najczęściej kończy się niezadowoleniem ze strony gości, które niepotrzebnie odbije się na Waszym samopoczuciu podczas zabawy.

Charakter wnętrza

Waszej uwadze nie powinien umknąć styl, w jakim zaaranżowana została sala weselna. Sprawdźcie, czy pasuje do Waszego gustu i klimatu, w jakim chcecie urządzić przyjęcie. Wiejska chata sprawi, że goście będą czuli się swobodnie, jednak może zabraknąć pierwiastka elegancji. Dobrym wyborem są nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, które można ozdobić według upodobań, a tym samym nadać weselu indywidualny charakter. W ten aspekt wliczyć należy także zastawę i obrusy. Zorientujcie się, czy te elementy będą stanowiły spójną całość z resztą dekoracji.

Udogodnienia

Jeżeli część z Waszych gości przyjeżdża z daleka, miłym gestem byłoby zaproponowanie im noclegu. Sporo sal weselnych oferuje pokoje do wynajęcia. Do udogodnień należy zaliczyć także plac zabaw czy kącik dla dzieci oraz ogród będący świetnym miejscem do przeprowadzenia spokojnej rozmowy z dala od muzyki.

Sala weselna - Jarocin

Jeżeli szukacie sali weselnej w Jarocinie, która oferuje aromatyczne jedzenie, profesjonalną obsługę i piękny wystrój, lepiej trafić nie mogliście! Lokal w tym miejscu sprawi, że Wasze wesele będzie piękną uroczystością, o czym nie zapomnicie do końca życia! Świetna akustyka, piękne oświetlenie oraz dużo miejsca - to tylko kilka z zalet sali weselnej w Jarocinie, którą zapewne zarezerwujecie w atrakcyjnej cenie.