Jaki tusz do drukarki Epson XP6000

Drukarki zrewolucjonizowały nasze życia. Dziś spotykamy je praktycznie wszędzie: w firmach, biurach, domach, szkołach, sklepach, u lekarza – w każdym miejscu, gdzie może zaistnieć potrzeba przeniesienia cyfrowego pliku na fizyczny papier. Urządzenia drukujące ułatwiają nam funkcjonowanie na co dzień, dając możliwość przygotowania dokumentów, prezentacji, realizacji projektów, nauki czy wydrukowania zdjęć z wakacji. Wśród wielu technologii druku wyróżniamy dwie najbardziej popularne: laserową, wykorzystującą tonery oraz atramentową, w której do uzyskania wydruku potrzebne są tusze – wykorzystuje ją np. Epson Expression Premium XP-6000. Ze względu na mnogość produktów dostępnych na rynku, niektórzy użytkownicy mogą mieć problem z dobraniem odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do swojej drukarki. Dlatego właśnie powstał ten artykuł, który zawiera odpowiedź na pytanie: jaki tusz do Epson XP6000 wybrać?

 

Epson Expression Premium XP-6000 – tusze, konstrukcja i zastosowanie

 

Expression Premium XP-6000 to zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne wyprodukowane przez znaną na rynku japońską firmę Epson, która posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu sprzętu do drukowania i nie tylko.

 

Jest to sprzęt o popularnej budowie tzw. all-in-one, czyli 3w1: drukarka, skaner i kopiarka. Prezentowany sprzęt ma jednak zdecydowanie więcej funkcji. Po pierwsze umożliwia druk nie tylko na różnych rodzajach papieru, ale także na płytach CD z wykorzystaniem specjalnej podkładki. Ponadto został on wyposażony w dwa podajniki papieru, w których można umieścić papier zwykły i fotograficzny naraz, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Bardzo wysoka rozdzielczość druku została zagwarantowana przez zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak głowica drukująca Micro Piezo marki Epson. Tempo wydruku z tego urządzenia to maksymalnie 32 strony na minutę, zarówno w przypadku druku kolorowego, jak i monochromatycznego.

 

Epson XP-6000 posiada przy tym wszystkim efektowny design. Firma postanowiła zaprojektować nie tylko funkcjonalne, ale też piękne urządzenie, które możesz postawić w dowolnym miejscu i będzie wspaniale się prezentować. Dla ułatwienia użytkowania, drukarka ta została wyposażona w czytelny, kolorowy ekran oraz kartę bezprzewodową, dzięki której można z niej korzystać na komputerach podłączonych do sieci oraz bez problemu drukować pliki bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

 

Tusz do drukarki Epson Expression XP-6000 to natomiast ciekawe rozwiązanie, bazujące na pięciu osobnych kartridżach z wydzielonymi kolorami: 2x czarnym, żółtym, magentą i cyjanem. Ze względu na to jest to urządzenie bardzo ekonomiczne i oferujące więcej zastosowań niż drukarki ze standardowym systemem dwóch kartridżów.

 

Epson Expression Premium XP-6000 – tusze zamienniki czy oryginalne?

 

Sytuacja jest tu taka sama, jak w przypadku urządzeń pochodzących od innych producentów – Epson także produkuje materiały eksploatacyjne dedykowane dla swoich sprzętów. Jak już zostało wspomniane, model XP-6000 wykorzystuje osobne pojemniki na każdy kolor tuszu, dzięki czemu możemy wymienić tylko ten, który akurat nam się skończy.

 

Jeżeli chodzi o Epson XP-6000, tusze oryginalne posiadają oznaczenia główne 202 i 202XL dla wariantów wydajnych. Każdy osobny kolor ma jednak swój własny kod producenta: T02E14010 – czarny, T02F14010 – czarny fotograficzny, T02E24010 - cyjan, T02E34010 – magenta, T02E44010 – żółty. Kody dla wersji wydajnych są także nieco inne.

 

Każdy dedykowany dla Epson XP-6000 tusz oferowany przez producenta jest bardzo wysokiej jakości, przechodzi przez wiele testów, nim trafi w ręce użytkownika, charakteryzuje się wydajnością i świetnymi parametrami wydruków. Oryginalne kartridże są też niezwykle łatwo dostępne, można je dostać w wielu miejscach, np. w sklepie tuszmarkt.pl.

 

W przypadku drukarki Epson XP-6000 tusze zamienniki są bardziej ekonomiczną opcją. Ich jakość nie odbiega od kartridży oryginalnych, a wydajność jest w zasadzie taka sama. Wielu producentów ostrzega, że korzystanie z zamienników wiąże się z utratą gwarancji. Jeśli jednak nie zależy Ci na niej lub jej ważność już się skończyła, to tak naprawdę masz całkowicie wolny wybór, z których tuszy do drukarki Epson XP-6000 wolisz korzystać.