sypialnia

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Styl glamour już od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miał wyjść z mody. Nic dziwnego - jest niezwykle elegancki, kojarzy się z dobrym gustem, szykiem i bogactwem. Pomimo tego, że styl ten powstał kilkadziesiąt lat temu, wciąż można znaleźć wiele domów, które są urządzone zgodnie z jego zasadami. Bardzo popularne są sypialnie w stylu glamour. Jakie meble i dodatki wybrać, jeśli chcemy urządzić pokój w tym stylu? Jakie aranżacje sypialni glamour wybrać?

Główne cechy stylu glamour

Nie da się ukryć, że glamour jest jednym z trudniejszych stylów do zdefiniowania. Trudno jest uchwycić jego istotę w kilku słowach. Glamour czerpie z estetyki i stylów poprzednich dekad lub epok, ale znajdziemy w nim także mnóstwo nawiązań do współczesności. Z jednej strony mamy tutaj eleganckie, barokowe meble o fantazyjnych kształtach, a z drugiej - minimalistyczne meble, odznaczające się prostotą. Jednak w glamour nic nie jest przypadkowe. Meble i dodatki, pomimo dzielących je różnic, muszą do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Razem powinny one dawać poczucie luksusu i elegancji. Mieszanie przypadkowych mebli czy stylów może wyglądać kiczowato, a nie o to chodzi w tej estetyce. W glamour ważne jest także łączenie odpowiednich kolorów. Najczęściej spotkamy tutaj takie barwy jak biały, kremowy, szary, szmaragdowy, złoty, srebrny, czarny i błękitny. Nie znajdziemy tutaj jaskrawych barw, czy neonowych odcieni. W glamour stawiamy na stonowaną kolorystykę. Duże znaczenie mają także materiały. Najczęściej w glamour spotyka się welur, aksamit, satynę oraz inne gładkie i połyskujące tkaniny.

Sypialnia glamour - meble i dodatki

Zastanawiasz się jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Na początek najważniejszy mebel, stojący w sypialni, czyli łóżko. Najlepiej jest postawić na łóżko wykonane z egzotycznych gatunków drewna, takich jak orzech brazylijski, bambus, czy mahoń. Świetnie sprawdzą się także łóżka tapicerowane w takich kolorach jak biały, kremowy, szary czy pudrowy róż. Do tego musimy dobrać pościel, najlepiej wykonaną z połyskujących i gładkich materiałów. Doskonale sprawdzą się takie tkaniny jak jedwab, aksamit czy satyna. Takie materiały nie tylko pięknie wyglądają, ale są także bardzo dobre dla naszej skóry. Jakie jeszcze meble do sypialni wybrać? Przy łóżku warto postawić stoliki nocne. Mogą być one dopasowane kolorystycznie do łóżka, ale możemy wybrać także inne stoliki, np. szklane. Należy pamiętać, że meble glamour do sypialni powinny być dobrej jakości. Na stolikach warto umieścić lampki i wazony z kwiatami. Jakie dodatki jeszcze powinny znaleźć się w sypialni w stylu glamour? Bardzo ważne są ozdoby, np. obrazy. Co ciekawe wiele osób decyduje się na lustra ze złotymi lub srebrnymi ramami zamiast obrazów. Często umieszcza się je nad łóżkiem lub komodą. Jest to bardzo popularne przy aranżacjach w stylu glamour. Jeśli jednak wolimy obrazy, warto wybrać takie, które można umieścić w eleganckich, pozłacanych ramach. Dużą rolę odgrywają także żyrandole. W sypialniach w stylu glamour często możemy znaleźć eleganckie żyrandole, inspirowane stylem z poprzednich epok. Możemy także postawić na oświetlenie w nieco bardziej nowoczesnym stylu - wszystko zależy od naszych preferencji. Musimy jednak pamiętać, że oświetlenie w sypialniach w tym stylu ma duże znaczenie, więc powinniśmy mieć kilka żyrandoli lub lamp.

Sypialnia w stylu glamour - inspiracje

Jesteś gotowy urządzić swoją sypialnię w stylu glamour, ale nie wiesz, skąd czerpać inspirację? Bardzo pomocne mogą okazać się stare zdjęcia czy nawet obrazy. W stylu glamour można znaleźć mnóstwo nawiązań do epoki baroku, zwłaszcza jeśli chodzi o pewnego rodzaju przepych, elegancję, bogactwo i liczne ozdoby, zwłaszcza złote lub srebrne. Duży wpływ na styl glamour miała także estetyka Złotej Ery Hollywood, czyli okres od lat 20. do wczesnych lat 50. Czas ten charakteryzował się luksusowymi dekoracjami, błyszczącymi materiałami i szlachetnymi kamieniami. Wszystkie te elementy można znaleźć we współczesnym stylu glamour, który łączy je z dzisiejszym minimalizmem, tworząc spójną i zgodną całość, w której nie ma miejsca na kicz. Sprawdź na https://limexmeble.pl/meble-do-sypialni/.