dom

Jak i czym ocieplić dom? Co zamiast styropianu?

Ocieplanie to jedna z najważniejszych kwestii przy budowie i remoncie domu. Niezależnie od tego, czy budynek jest stawiany od podstaw, czy jest to tylko zmiana rodzaju ocieplenia, należy pamiętać, że to właśnie od wyboru odpowiedniego tworzywa zależeć będzie komfort cieplny domowników. Wybierając, warto pamiętać, że ocieplenie będzie służyć nam przez wiele lat - powinien być to więc wybór solidny i dobry. No właśnie, ale jaki materiał będzie najlepszy? Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów tworzyw, które można wykorzystać, a sklepy prześcigają się w coraz to nowych ofertach. Materiały różnią się między sobą wytrzymałością, ceną i przepuszczalnością cieplną. Mają również swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładniej im się przyjrzeć jeszcze przed dokonaniem wyboru. 

Jakie materiały ociepleniowe są dostępne na rynku?

Na polskim rynku znajduje się bardzo duży wybór tworzyw, które charakteryzują się różnymi właściwościami. Bardzo skuteczne jest ocieplanie domu wełną, która jest wyborem tanim, skutecznym i solidnym. Wśród ofert, które można znaleźć na rynku, istnieje możliwość użycia zarówno tradycyjnej szklanej wełny, jak i tej owczej, która jest wyborem naturalnym i ekologicznym. Oba tworzywa dobrze trzymają ciepło i są godne polecenia. Wybór zależy od kosztów, jakie mamy przeznaczone na remont.

Ocieplanie wełną owczą jest drogie i jej założenie wymaga dużych nakładów tworzywa. Niewątpliwie bardziej ekonomiczne są metody ocieplenia pianką pur, która jest ekonomiczna, nie jest natomiast wyborem w pełni ekologicznym. Jeżeli budynek ma dużą powierzchnię, a fundusze pozwalają nam na większą inwestycję w ocieplenie można zastosować piankę icynene, które jest jednocześnie ekologiczna i bardzo dobrze zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach, koszty jej montażu są jednak bardzo wysokie, nie zawsze jest więc ona opłacalna.

Przed wykonaniem kosztorysu oraz wyborem najlepszego systemu i materiału do ocieplenia warto zwrócić również uwagę  na instalacje grzewcze w budynku. Jest to ważne, ponieważ może okazać się, że nasz dom potrzebuje dodatkowego ocieplenia, jeśli jego ogrzewanie nie jest odpowiednie. Czasami zdarza się tak, że system ogrzewania jest jednak na tyle sprawny i szczelny, że nie potrzeba dodatkowych warstw materiału, co może  również zmniejszyć koszty remontu domu. Zanim więc rozpoczniemy pracę, wykonanie kontroli instalacji grzewczej domu jest niezbędne, ponieważ może znacznie ułatwić wybór materiału oraz jego ilości, a także uniknąć zaskoczenia przez niemiłe niespodzianki po remoncie domu.

Czy w Rzeszowie można znaleźć dobrą firmę ocieplającą budynki?

Firmy oferują ocieplenia zarówno watą szklaną, jak i pianką pur. Są to tworzywa uniwersalne, świetnie zatrzymujące ciepło w małych i dużych budynkach. Oba materiały są także najbardziej popularnym wyborem wśród posiadaczy domów, co świadczy o skuteczności tworzyw oraz ich wytrzymałości. Ocieplanie pianką poliuretanową jest zarówno ekonomiczne, jak i trwałe, mimo że jest ona syntetyczna, nadaje się do utylizacji oraz nie jest szkodliwa dla zdrowia mieszkańców, dlatego jej użycie może okazać się najlepszym wyborem. Wata szklana jest tworzywem, które z pewnością sprawdzi się w każdym dużym domu i zapewni komfort cieplny domowników nawet podczas największych mrozów.

Ocieplanie budynków w Rzeszowie to usługa, którą świadczy wiele firm. Docieplenia zarówno wełną, jak i pianką to powszechny wybór, dlatego w mieście bez problemu można znaleźć najlepszych fachowców oraz odpowiedni rodzaj materiału, idealnie dopasowany do budynku. Dzięki dobrym pracownikom, jakich posiadają firmy w Rzeszowie, bez problemu można skorzystać z porady na temat wyboru odpowiedniego materiału, a także zrobić kosztorys, który pomoże ustalić ilość funduszy niezbędnych do wykonania usługi.

Na miejscu można dokonać również wstępnych obliczeń w zakresie ilości materiału niezbędnego do docieplenia budynku, a także dokonać wstępnej analizy finansowej remontu. Fachowcy wykonują usługi sprawnie oraz solidnie, a do ociepleń używa się dobrej jakości materiałów. W mieście istnieje wiele firm, które posiadają korzystne oferty, co pozwala na wybór najlepszej ceny oraz jakości usług.