włosy

Jak dbać o włosy latem?

Włosy w okresie letnim narażone są na działanie szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zbyt wysoka temperatura, słońce czy suche powietrze, sprawiają, że stają się one matowe, łamliwe oraz niejednokrotnie pozbawione blasku. Szczególnie latem, warto podjąć konkretne kroki, dzięki którym fryzura odzyska swój utracony blask. Jak pielęgnować włosy latem?

Jak dbać o włosy latem? Skuteczne sposoby

Pielęgnacja włosów latem wymaga wiele cierpliwości oraz uwagi. Wysokie temperatury nie działają na ich wygląd korzystnie, dlatego szczególnie ważne w tym okresie, jest ich odpowiednie i dostateczne nawilżanie. Właściwie dobrane, silnie odżywiające i nawilżające kosmetyki do włosów, pozytywnie wpłyną na ich stan, co z pewnością będzie widoczne gołym okiem. Jednym z najskuteczniejszych sposobów są regularne wizyty u fryzjera. Nawet minimalne podcięcie zniszczonych końcówek przekłada się na ich wygląd, o czym warto pamiętać. Kolejnym istotnym krokiem w pielęgnacji włosów latem, jest wybór dobrej jakości kosmetyków, które je odpowiednio nawilżą oraz wygładzą. Można również postawić na specjalne preparty z filtrami UV do włosów, które zostały stworzone dla włosów wystawianych na długą i częstą ekspozycję na słońce. Profesjonalne maski, szampony oraz eliksiry do włosów mają za zadanie stworzyć dodatkową barierę ochronną pomiędzy fryzurą a słońcem.

Warto również postawić na wyjątkowo intensywne odżywianie włosów przed planowanym wyjazdem w słoneczne miejsca. Długie godziny na plaży, kąpiele morskie oraz cały dzień spędzany w blasku promieni słonecznych mogą przyczynić się do pogorszenia ich stanu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór masek z bogatym składem, jednak na uwadze należy mieć przede wszystkim potrzeby swoich włosów. Piękna fryzura doda pewności siebie oraz znacząco poprawi samopoczucie, dlatego warto się o nią zatroszczyć, co z pewnością przyniesie maksymalne korzyści.

Dobrym pomysłem jest wizyta w salonie fryzjerskim, gdzie specjalista wykona dobrany do typu i stanu włosów zabieg nawilżający. W wyniku tego odzyskają one blask, staną się bardziej wygładzone, a ich struktura ulegnie ogólnej poprawie. Można również stworzyć stylizację z kapeluszem, co dodatkowo ochroni włosy przed wysoką temperaturą, ale również będzie się niesamowicie prezentowało.

Jak dbać o włosy latem? Domowe sposoby

Warto pamiętać, że pielęgnacja opiera się również na tym, co wewnątrz, a nie jednie na zewnątrz. Skuteczne i dobrze dobrane suplementy diety mogą w znaczącym stopniu wspomóc regenerację i odżywienie włosów. Najlepiej postawić na cynk oraz kwasy omega 3 i omega 6, które mają w sobie wiele pożytecznych tłuszczów sprawiających, że włosy stają się miłe w dotyku.

Dobrym rozwiązaniem, które można wykorzystać w zaciszu swojego domu, jest rezygnacja z suszarki. Tak prosty krok, a ograniczy niekorzystny wpływ suchego powietrza na włosy. Można również zastosować domowe maski do włosów, do których przygotowania warto wykorzystać znajdujące się w kuchni składniki. Jedną z najlepiej nawilżających masek jest połączenie awokado z miodem. Dzięki zawartym w owocu kwasom tłuszczowym mieszanka zbawiennie wpłynie na przesuszone kosmyki, nadając im jedwabistą gładkość oraz blask. Warto również wykonać odżywczą maskę z jajka, oliwy oraz oleju rycynowego - fantastycznie nawilża włosy.

Kolejnym istotnym krokiem jest nakładanie kosmetyków po kąpieli w basenie, a także przed nią. Takie działania skutecznie je zabezpieczą i sprawią, że kosmyki będą lepiej chronione przed słońcem oraz chlorem.

Jak pielęgnował włosy latem? Podsumowanie

Pielęgnacja włosów latem stawia przed każdym niemałe wyzwanie. Uwielbiane promienie słonecznie niekorzystnie wpływają na ich stan, dlatego w tym okresie warto postawić na silnie odżywcze kosmetyki, które poprawią ich kondycję. W okresie letnim warto nie obciążać włosów zbyt ciężkimi produktami do stylizacji, a także w miarę możliwości zrezygnować z ich farbowania. Tak proste i możliwe do wprowadzenia kroki sprawią, że fryzura będzie się fantastycznie prezentowała, a włosy nie będą nadmiernie przesuszone.