narty

Gdzie jechać na narty za granicę?

Wyjazd na narty to najczęściej wybierany sposób na spędzenie urlopu zimowego. Dużą popularność zyskały w ostatnich latach kierunki zagraniczne ze względu na to, że w Polsce nie zawsze łatwo trafić na warunki pogodowe odpowiednie do uprawiania sportów zimowych. Lokalizacji, które doskonale nadają się na taki wyjazd, jest wiele. Warto więc sprecyzować swoje oczekiwania i wybrać miejsce odpowiadające indywidualnym potrzebom. Aspekty, które należy wziąć pod uwagę, to warunki panujące na stokach, infrastruktura hotelowa czy gastronomiczna, obecność atrakcji turystycznych w pobliżu bazy noclegowej oraz ceny. Czym jeszcze kierować się, zastanawiając się, gdzie jechać na narty za granicę? Jakie kierunki są popularne, a którymi warto się nimi zainteresować?

Rodzinny wyjazd? Najlepiej do Włoch

Włochy znane są jako idealny cel wyjazdów na narty z całą rodziną. Miano to zawdzięczają dzięki świetnie rozbudowanej infrastrukturze i dużej ilości różnorodnych tras zjazdowych odpowiednich dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Popularne są tam też przedszkola narciarskie. Dzięki nim dzieci bezpiecznie uczą się jazdy pod okiem doświadczonych trenerów, a rodzice mogą korzystać ze stoków dla doświadczonych narciarzy. Popularnym regionem Włoch jest Folgaria - wyjazd na narty w to miejsce stanowi doskonały pomysł dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Zimą Alpy Cymbryjskie na tym obszarze gwarantują aż 74 kilometry tras zjazdowych. Również miłośnicy nart biegowych znajdą tu odpowiednie ścieżki dla siebie w centrum biegowym Passo Coe. Ciekawą atrakcją może okazać się też zwiedzanie okolicznych szlaków z całą rodziną przy pomocy rakiet śnieżnych. Obszar ten ceniony jest przez turystów dzięki trydenckiej kuchni, która uważana jest za wyjątkowo atrakcyjną. Wyjazd do Włoch można zaplanować na wiele różnych sposobów - poprzez biuro podróży, indywidualną podróż samochodem, samolotem, a nawet pociągiem.

Serce sportów zimowych - Austria

Gdzie można jechać na narty za granicę? Kolejny popularny kierunek to Austria. Kraj określany jest często jako kolebka narciarstwa. Odbywają się tutaj prestiżowe zawody przede wszystkim w narciarstwie zjazdowym. Austria cieszy się popularnością wśród turystów z całej Europy dzięki wspaniałym warunkom atmosferycznym, a także lodowcom, które pozwalają na uprawianie sportów zimowych przez 365 dni w roku. Austriacka baza noclegowa jest bardzo rozbudowana - można więc zorganizować urlop w bardzo różnym standardzie - koszty bez problemu mogą odpowiadać aktualnej zawartości portfela. W kraju tym znajduje się wiele rozmaitych tras przygotowanych zarówno z myślą o osobach początkujących, jak i zaawansowanych. Austria położona jest zdecydowanie bliżej niż Włochy - może więc okazać się nieco bardziej odpowiednia dla osób, które planują podróż samochodową.

Czy warto jechać na narty do Czech?

Gdzie na narty za granicę? Alpy to nie jedyna opcja. Stopniowo zainteresowanie zyskują także stoki znajdujące się w Czechach. Ośrodki narciarskie w tym kraju cechują się wysokim standardem, a trasy są doskonale rozbudowane. Czechy stanowią także nieco tańszą alternatywę dla Austrii czy Włoch - jednocześnie sezon trwa tam zdecydowanie dłużej niż w Polsce, bo nawet do maja. Jest to kierunek często wybierany na wyjazdy weekendowe bądź last minute. Najpopularniejszy ośrodek stanowi zdecydowanie Szpindlerowy Młyn. Turystów przyciąga do siebie za sprawą 20 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Co ciekawe - ze stoków można korzystać tu nawet w nocy. Wyjazd na narty za granicę to doskonały sposób na spędzenie zimowych wakacji. Istnieje wiele różnorodnych lokalizacji, które będą atrakcyjne zarówno dla par, rodzin z dziećmi, jak i grup zorganizowanych. Warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką wybranego miejsca i upewnić się, że lokalizacja ta odpowiada potrzebom oraz oczekiwaniom wszystkich wczasowiczów biorących udział w wyjeździe. Sporty zimowe, a w szczególności narciarstwo, to doskonały sposób na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, którym warto wypełnić mroźne miesiące.