Co to jest bawełna egipska?

Jak dobrze wiadomo, kupując ubrania, ręczniki, pościele lub inne tekstylia, jedną z najważniejszych czynności, jaką powinno się wykonać, będzie sprawdzenie składu produktu. Do jednych z najchętniej kupowanych, a przez to i najpopularniejszych, należą materiały wykonane z bawełny. Niestety mało osób wie o tym, że choć jest to włókno bardzo dobre jakościowo, to bawełna bawełnie nierówna. Istnieje wiele odmian tej roślin, a wśród nich można wyróżnić bardzo delikatną i wyjątkową bawełnę egipską. Czym się charakteryzuje tkanina wykonywana z bawełny egipskiej i dlaczego warto zainwestować w produkty z niej wykonywane? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co to jest bawełna egipska?

Bawełna egipska posiada cienkie i osiągające długość nawet do 50 mm włókna. Dzięki takiej budowie, można z nich wykonywać bardzo małe i ciasne sploty, co sprawia, że końcowe tkaniny są trwałe i wytrzymałe. Dodatkowo bawełna egipska jest bardzo delikatnym i lśniącym materiałem, co przekłada się na jej ogromna popularność w branży modowej. Uważa się ją za produkt luksusowy, klasy premium, z którego wytwarzane są jedne z najdroższych i najbardziej docenianych przez krytyków tkaniny na świecie. Bawełna egipska - co odróżnia ją od innych tkanin? Po pierwsze, bawełna egipska to bardzo lekka i zwiewna tkanina, która sprawdzi się idealnie w okresie letnim. Produkty z niej wykonane w świetny sposób przepuszczają powietrze i nie wywołują nieprzyjemnego uczucia na skórze. Dodatkowym atutem jest fakt, iż bawełna egipska dostosowuje się do temperatury ciała. Po drugie, bawełna egipska jest niezwykle miękkim i nieuczulającym materiałem. Świetnie sprawdzi się u dorosłych, dzieci i niemowląt. Po trzecie, bawełna egipska jest bardzo wytrzymałym materiałem, który nie niszczy się, nie rozciąga i nie mechaci, nawet podczas częstego używania. Po czwarte, bawełna egipska charakteryzuje się wysokim poziomem wchłanialności wody, przez co bardzo często stosuje się ją przy produkcji ręczników.

Produkty wykonywane z bawełny egipskiej

Bawełna egipska to bardzo wszechstronny materiał, z którego wykonuje się wiele różnych produktów. Wśród najczęściej wymienianych, można wyróżnić:

  • Pościele - bawełna egipska charakteryzuje się właściwościami termicznymi, które zapewniają zdrowy i wygodny sen. W ciągu lata można liczyć na przyjemne uczucie ochłodzenia, natomiast w okresie zimowym, materiał ten przejmie funkcję delikatnego ogrzewania. Dodatkowym atutem jest wytrzymałość bawełny egipskiej. Wykonywane z niej pościele i prześcieradła nie drą się, nie mechacą i utrzymają świetny kolor przez długie lata. Takie cechy sprawiły, że choć wiele osób decyduje się zainwestować w pościel z bawełny egipskiej do swojej sypialni to najczęściej można ją spotkać w ekskluzywnych hotelach i salonach kosmetycznych. 
  • Ubrania - odzież wykonana z bawełny egipskiej jest niezwykle wygodna, miękka i przyjemna w noszeniu. Materiał ten wykorzystuje się do produkcji ubrań dla osób z każdej kategorii wiekowej.
  • Ręczniki - bawełna egipska to materiał, który w świetlny sposób wchłania wodę, dlatego pranie i suszenie ręczników wykonanych z tego materiału nie będzie sprawiać żadnych kłopotów. 

Jak prać bawełnę egipską? Ze względu na wyżej wymienione cechy i właściwości bawełny egipskiej, jasne staje się, że pranie tego materiału nie stanowi najmniejszego problemu. Wykonane z niej produkty - zarówno pościele, ręczniki, jak i odzież, można spokojnie prać w pralce, najlepiej w temperaturze 40°C. Jest to tkanina bardzo wytrzymała, jednak aby mieć pewność, że podczas prania zachowa wszystkie swoje właściwości, zaleca się przewrócenie jej na drugą stronę. Dzięki temu zawsze pozostanie miękka i miła w dotyku. 

Cena bawełny egipskiej 

Bawełna egipska jest towarem raczej luksusowym, przez co jej cena pozostaje na dość wysokim poziomie. Wpływa na to fakt, że jest ona zbierana w pełni ręcznie z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Dodatkowo uprawia się ją w określonych warunkach, bez substancji chemicznych i poświęca się jej wiele uwagi. Jest to jednak warta swojej ceny inwestycja, która pozostanie z nami na lata. Bawełna egipska - gdzie kupić? - z pomocą przychodzi strona internetowa http://ariella.pl/gdzie-kupic-posciel-w-bialymstoku/.