Cebulki jesienne - jakie wybrać i kiedy sadzić?

Wiele z nas uwielbia podziwiać krajobrazy pełne przyrody. Aby jednak nie musieć co chwilę jeździć na łono natury, wiele osób decyduje się na prowadzenie przydomowego ogródka. Czasem obejmuje on cały teren obok domu, jeżeli ktoś własny posiada, a czasem sprowadza się do przydomowego balkonu lub też działki poza miastem. Bez względu, jaką formę przyjmuje, wypełniają go rośliny, a w tym różnorodne kwiaty. Żeby mogły cieszyć jednak oczy i w pełni kwitnąć, należy posadzić je z odpowiednim wyprzedzeniem. Niektóre rodzaje to cebule kwiatów jesiennych, a więc o ich posadzeniu należy pomyśleć już pół sezonu wcześniej.

Jakie kwiaty zaliczają się do tego rodzaju?

Jesień to pracowity czas w ogrodzie. Należy przemyśleć, czego dokładnie oczekujesz od swoich rabat na przyszły rok i zaplanować, co posadzić. Jeżeli chcesz, aby Twój ogród zdobiły szachownice, krokusy, narcyzy, tulipany i kosaćce cebulowe, czosnki ozdobne, zawilce, śnieżniki, śniedki, ranniki, pustynniki himalajskie, szafirki, jaskry oraz cebulice to musisz się zdecydować na ich zakup już w październiku. Komfortowym i wygodnym miejscem na zakup cebuli jesiennych jest sklep internetowy, w którym odnajdziesz wszystkie gatunki, jakie potrzebujesz - sklep.cebulekwiatowe.pl. A w szczególności przepiękne tulipany, które obecnie występują w szerokiej gamie kolorów. Kupując je, warto postawić na sprawdzone ogrodnictwo, które zajmuje się kwiatami od lat. Zapewnią Ci one gwarancje jakości, a na wiosnę satysfakcję z kwitnących rabat na różne kolory. Ponadto dostarczą Ci zdrowe sadzonki, które nieuszkodzone trafią w Twoje ręce.

Cebulki jesienne - kiedy sadzić?

W tym temacie wszystko zależne jest od gatunku rośliny, jednak pora idealna to okres od września do listopada. I tak oto tulipany, które królują wśród wiosennych ogrodów, należy sadzić od października, a żonkile na przełomie sierpnia z wrześniem. Wszystko naprawdę jest zależne od tego, na co padnie Twój wybór i czym zechcesz udekorować swój ogród. Sadząc je jednak na późną jesień i zimę, trzeba mieć na uwadze nadchodzące warunki atmosferyczne. Ciężkie mrozy mogą nieprzychylnie wpłynąć na posadzone bulwy, dlatego może zdarzyć się tak, że będzie trzeba okryć roślinę, by zapewnić jej odpowiednie warunki do wzrostu wczesną wiosną.

Jak sadzić takie kwiaty?

Sadzenie cebulek kwiatów jesiennych nie stanowi wielkiej filozofii. Dowiemy się tego ze strony https://sklep.cebulekwiatowe.pl/pol_m_Cebulki-jesienne_Tulipany-Tulip-262.html. Głębokość, na jaką należy umieścić w glebie, jest różna i dokładnie zależy od jej rozmiaru, jednak należy wsadzić ją tak, aby nie wystawała ponad ziemię. Wkładając, trzeba dopilnować też, aby posadzić roślinę czubkiem do góry, ponieważ to właśnie stąd będzie wyrastał pęd. Ważna jest też gleba i jej rodzaj, na jakiej będzie znajdować się roślina oraz to, czy jest ona bogata w minerały. Przy jesiennych przymrozkach i zimowym chłodzie bulwy należy okrywać. Świetnie nadaje się do tego lignina, igły z iglastych roślin oraz suche liście, które mogłeś zgrabić na jesień. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup specjalnych koszyczków, które zapewnią odpowiedni rozrost i będą dobrze odprowadzać wodę, kiedy przyjdą wiosenne roztopy. Sadząc cebulkę, należy też zwrócić uwagę na to, czy jest ona zdrowa. Zawilgotniałe, spleśniałe i miękkie cebulki tulipanów prawdopodobnie nie nadają się już do wykorzystania i na wiosnę mogą nie wypuścić żadnego pędu. Wybierając stanowisko dla tego rodzaju kwiatów, warto znaleźć słoneczne miejsce, które nie będzie za mocno wilgotne.

Nie wszystkie cebule kwiatów jesiennych są wieloletnie. Niektóre z nich będą się z urokiem prezentować w Twoim ogrodzie tylko przez rok. Warto jednak zainwestować w takie rośliny, ponieważ będą czarować i pięknie się prezentować. Dobrze sprawdzają się też w wazonach, dlatego warto trzymać te kwiaty również w celach kwiaciarnianych. Rosną dobrze w samotności, ale sprawdzają się również wśród dużej ilości kwiatów, bo wyróżniają się swoją urodę z tłumu. Liczne kolory, w jakich występują, są ich kolejnym atutem, a to, że roztaczają na wiosnę cudowny zapach, powinno być kolejną zachętą dla Ciebie do ich zakupu.