Aomei - co to za program?

Aomei jest rodzajem oprogramowania, którego główne funkcje podzielone są ze względu na to, do czego aplikację postanowimy wykorzystać. Został stworzony przez firmę o tej samej nazwie, Aomei Technology Ltd., która została założona w 2009 roku przez Jacka Mei. Spółka jest światowym liderem w branży ubezpieczeń danych cyfrowych, a jej główne motto brzmi: “Zawsze utrzymuj globalne dane bezpieczniej”. Korzystając z usług firmy Aomei, możemy wykupić ubezpieczenie, chroniące informacje zebrane na naszym komputerze, przed ryzykiem utraty. Firma oferuje swoje usługi użytkownikom indywidualnym, małym i średnim firmom oraz większym przedsiębiorstwom. Jakimi narzędziami oraz oprogramowaniem, dysponuje marka Aomei?

TWORZENIE KOPII ZAPASOWYCH. AOMEI BACKUPPER

Wiemy już ogólnie, co to jest Aomei. Przejdziemy teraz do poszczególnych funkcji programu, zabezpieczającego nasze dane. BackUpper jest specjalną aplikacją, jaka umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowej i odzyskiwanie danych. Jego działanie polega na tym, że program, wykonuje kopie różnicowe i przyrostowe plików, systemów, partycji oraz dysków, po to, byśmy mogli swoje zdjęcia, filmy czy listę ważnych kontaktów, bezpiecznie przechowywać w IPhonie, IPadzie lub IPodzie. Na czym polegają pozostałe funkcje BackUpper Aomei?

Dzięki niemu możemy łatwo przesłać zgromadzone przez siebie dane, na inne urządzenie lub komputer z systemem iOS oraz w sposób elastyczny, zarządzać pamięcią i danymi iDevice. Gdy kupimy nowe urządzenie marki Apple, możemy przesłać na nie dane ze swojego dotychczasowego IPhona czy IPada, dosłownie jednym kliknięciem. Istnieje również centralny BackUpper Aomei, który tworzy jedną, scentralizowaną bazę, zarządzania kopiami zapasowymi, dla wszystkich komputerów działających w danej sieci. Dzięki niemu mamy wszystkie urządzenia pod kontrolą i w prosty sposób, możemy manipulować, zebranymi w ich pamięci informacjami.

Aomei zapewnia możliwość tworzenia kopii zapasowych, nie tylko dla urządzeń opartych na systemie iOS. Możemy tego dokonać również, gdy nasz komputer czy serwer pracuje w systemie Windows. Jest to na tyle nieskomplikowane, że nie powinno stanowić żadnej trudności, zarówno dla użytkowników z wieloletni doświadczeniem, jak i dla tych, którzy dopiero, rozpoczynają swoją przygodę z urządzeniami technologii cyfrowej. Skracając główne zadania, jakie wykonuje BackUpper Aomei to: kopie zapasowe, przywracanie danych, synchronizacja plików i klonowanie informacji cyfrowych.

AOMEI PARTITION MASTER I INNE APLIKACJE WSPIERAJĄCE.

Praca asystenta partycji, polega na zarządzaniu, optymalizacji wydajności oraz podzieleniu dysku twardego, na partycje. Wszystko to, przy zachowaniu bezpieczeństwa danych, jakie w nim magazynujemy i przechowujemy. Dzięki Partition Master, możemy liczyć na to, że miejsce na dysku do naszej dyspozycji, będzie stale kontrolowane i analizowane, tak byśmy mogli je maksymalnie wykorzystać. Aplikacja umożliwia również zmianę rozmiaru partycji FAT16, FAT32 czy NTFS i posiada opcje formatowania, kopiowania, dzielenia oraz usuwania partycji, bez naruszania danych dysku twardego. Menedżer partycji wyposażony jest również w kreator klonowania dysku i konwerter. Firma Aomei, umożliwia skorzystanie z jego wersji bezpłatnej oraz rozszerzonej, za którą musimy już zapłacić, by móc w pełni korzystać z dostępnych rozwiązań. Program Aomei to także Onekey Recovery, czyli aplikacja, która pomoże nam w sytuacji, gdy zależy nam na przywróceniu partycji fabrycznej urządzenia.

Onekey to jeden klucz do komputerów stacjonarnych i laptopów, przy pomocy którego stworzymy kopię zapasową całego ich systemu operacyjnego. Przydaje się on, gdy mamy do czynienia z nieoczekiwaną awarią rozruchu czy też całego systemu. W komputerach maki Dell, Toshiba i HP, instaluje się on i rozpoczyna naprawę po wciśnięciu klawisza F11. Ostatnia aplikacja premium od Aomei to PE Builder. Program ten, tworzy na komputerze środowisko rozruchowe, w oparciu o środowisko preinstalacyjne Windows. Dzięki temu jego praca ma miejsce u samych źródeł systemu, co gwarantuje nam wysoką jakość, wprowadzonych przez niego rozwiązań i autonomicznych zmian.