Odporne buty robocze na każdą pogodę

W jaki sposób dobierać obuwie robocze do stanowiska, na którym pracujesz? O czym powinieneś pamiętać, wybierając swoje buty robocze? Z jakich elementów powinny się składać i jakie funkcje pełnić, aby należycie wywiązywać się ze swojego zadania? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziesz w poniższym artykule. Miłej lektury!

Buty robocze, a ochrona stopy

Przy wybieraniu butów ochronnych należy pamiętać o stanowisku, na którym pracujesz, a także o charakterze Twojej pracy. Inaczej będą wyglądały buty ochronne dla pilarza, inaczej dla hydraulika czy rybaka, a jeszcze inaczej dla pracownika produkcji. Bez względu jednak na zawód, który wykonujesz, Twoja stopa powinna być odpowiednio chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli Twoja praca odbywa się w środowisku podwyższonego ryzyka, gdzie na Twoją stopę może spać spory ciężar, wtedy jasnym staje się fakt wyboru butów o odpowiedniej konstrukcji, która pozwala ochronić stopę przed zmiażdżeniem czy obiciem przez spadający przedmiot. Jeśli pracujesz w środowisku, gdzie jesteś nieustannie narażony na działanie wilgoci, Twoja stopa powinna znajdować się w obuwiu, które ochroni Cię czy to przed deszczem, czy przed śniegiem, a także mokrą ziemią albo błotem. Stopa powinna oczywiście komfortowo spoczywać w bucie, mieć zapewnioną odpowiednią dozę powietrza, by nie pociła się nadmiernie, a także amortyzację, by ewentualne wstrząsy czy nagłe uderzenie podeszwą obuwia w twardą powierzchnię nie było zbyt intensywne i nie zraniło stopy. Odpowiednie buty nie powinny ślizgać się po śliskich powierzchniach, ulegać zbyt łatwo uszkodzeniom mechanicznym, a także pozwalać stopie na w miarę swobodny sposób poruszania się. Bez zrealizowania któregoś z tych czynników, obuwie może nie spełnić swojej funkcji. Zbyt ciasne będzie uciskać stopę, zbyt luźne ją ocierać. Warto więc spędzić chwilę, by dobrać odpowiedni rodzaj obuwia.

Gdzie kupić obuwie robocze dobrej jakości?

Wśród wielu producentów obuwia roboczego odnajdziemy markę Atlas. Jest to marka butów roboczych wysokiej jakości, spośród których można wybierać takie, które są przeznaczone do wykonywania określonego zawodu. Dostępne są w wielu sklepach, na przykład w sklepie bhpmaniak.pl, gdzie możesz kupić buty stworzone z myślą o zapewnianiu Twojej stopie jak największej dawki ochrony. Mamy więc buty antyprzebiciowe z trójwymiarowym systemem amortyzacji, tworzone z wykorzystaniem wodoodpornej skóry, w których zastosowano oddychającą wyściółkę aktiv-X (BUTY ATLAS AB 505 2.0 S3) czy buty z bezmetalowym zabezpieczeniem przed przebiciem, obite wewnątrz podszewką futrzaną o głębokim profilu podeszwy, wykorzystujące technologię ICE-AGE Outdoor (BUTY ATLAS AB 822 XP S3 CI, czyli świetne buty do pracy w wilgotnym i chłodnym środowisku zewnętrznym). Wszystkie buty marki Atlas są przystosowane dla ludzi, którzy chcą nosić wkładki.

Konserwacja obuwia

Nie należy zapominać, że nawet najbardziej wytrzymałe obuwie robocze może ulegać uszkodzeniom, jeśli nie zadbamy o nie w należyty sposób. Dlatego staraj się w miarę regularnie dbać o swoje buty i korzystać ze środków do konserwacji obuwia przewidzianych do użycia na określonym modelu przez jego producenta. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek, a buty posłużą Ci na długie lata. Jeśli wiesz o danym modelu, że nie należy ich prać inaczej niż ręcznie, stosuj się do zaleceń producenta. W innym przypadku buty mogą być czyste, ale nie nadawać się do dalszego użycia. Wilgotne buty należy w odpowiedni sposób suszyć i stosować preparaty, które zapobiegną ich niszczeniu, zwłaszcza wtedy, gdy wykonane zostały częściowo ze skóry.

Podsumowanie

Kwestią pierwszą i najważniejszą jest Twoja wygoda. Nawet najbardziej solidne i wytrzymałe buty zdadzą się na nic, jeśli nie będziesz czuł się komfortowo, poruszając się w nich. Dlatego najpierw sprawdź dokładnie daną parę obuwia, a jeśli masz choć cień podejrzenia, że dany model nie jest zbyt dobrze dopasowany do Twojej stopy, poszukaj innego. Dobry wybór zaprocentuje w przyszłości, gdy Twoja stopa będzie wystawiona na długi i intensywny dzień pracy. Jej ochrona jest ważna, ale równie ważny jest jej komfort. Buty robocze Atlas zapewnią Ci i jedno, i drugie, a pozytywne opinie i konkurencyjna cena sprawią, że z chęcią je wypróbujesz!