Jak stosować herbatę konopną?

Czy wiesz, jak fenomenalnym darem natury są konopie? Jeszcze do niedawna były kojarzone z marihuaną, co wynikało stąd, że pomylono dwie różne rośliny tego samego gatunku. Do wyrobu narkotyku służą konopie indyjskie, obfitujące w potencjalnie psychoaktywną substancję THC. To odróżnia je od konopi siewnych, z których powstają m.in. konopne herbaty. Posiadają one jedynie mikroskopijne ilości THC, zatem nie wpływają odurzająco i są całkowicie bezpieczne. Ponadto wykazują udowodnione naukowo pozytywne właściwości, dzięki obecności niezwykle pożytecznych związków organicznych.

Bezcenny kwiat konopi

Najwięcej wartościowych substancji koncentrują konopne kwiatostany i to właśnie one są używane do produkcji terapeutycznych herbat. Zawierają liczne flawonoidy, fenole, terpeny oraz unikalne składniki – kannabionoidy. Tych ostatnich jest blisko 100, a najważniejszy z nich to kannabidiol, nazywany w skrócie CBD. Bywa on zalecany jako naturalny i bezinwazyjny środek profilaktyczny, a nawet może być uzupełniająco wykorzystywany w celach medycznych, oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarza. CBD działa najskuteczniej w towarzystwie innych kannabinoidów. Taki zestaw aktywnych biologicznie komponentów występuje w herbatach konopnych, które znajdziesz w asortymencie Cannaba Organics. Kwiatostany konopne pochodzą z certyfikowanych upraw i zostały dokładnie przebadane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pijesz herbatę doskonałej jakości.

Walory herbaty konopnej?

Co zyskasz, kiedy będziesz systematycznie spożywać napar z kwiatów konopi siewnych? Lista korzyści jest obszerna. Kannabinoidy to skuteczne antyutleniacze, antyseptyki i antydepresanty. Potrafią regenerować cały organizm, oczyszczać go z rozmaitych toksyn i stabilizować wszystkie zachodzące w nim funkcje. Jeśli jesteś przemęczony, konopna herbata doda Ci energii. W sytuacjach przewlekłego stresu pomoże Ci się zrelaksować. Przy intensywnej pracy umysłowej – poprawia zdolność koncentracji i sprawia, że Twoja pamięć nie szwankuje. Gdy uprawiasz sport stymuluje wydolność Twoich mięśni, zaś w przypadku kontuzji wspiera proces odnowy uszkodzonych tkanek. Nie bez powodu produkty z konopi siewnych specjaliści radzą zażywać rekonwalescentom, jak również wyczynowym sportowcom. Naturalną kurację z udziałem konopnej herbaty możesz stosować o dowolnej porze dnia. Jeżeli napar wypijesz wcześnie, zadziała delikatnie pobudzająco i pomoże Ci zwalczyć apatię, a jednocześnie wprawi Cię w lepszy nastrój. Natomiast wieczorem stanie się świetnym napojem uspokajającym, wyciszającym oraz zapobiegającym bezsenności. Co istotne, herbata z konopi nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, toteż warto ją potraktować jako alternatywę dla syntetycznych preparatów nasennych. W tej roli najlepiej sprawdzi się wersja z dodatkiem lawendy, która jest ziołem powszechnie znanym ze swojego zbawiennego wpływu na skołatane nerwy.

Jak przygotować kwiatowy eliksir?

Nie potrzebujesz szczególnych umiejętności ani specjalnego sprzętu, by wyczarować znakomitą herbatę z konopnych kwiatów. Wystarczy zwykły imbryk (taki jak do tradycyjnej herbaty) lub dzbanek z zaparzaczką. Na 1 litr wody bierzesz 4 łyżeczki konopnego suszu. Ważne, aby woda nie była wrząca dlatego, gdy się zagotuje, musisz chwilę poczekać, aż nieco przestygnie. Optymalna temperatura to ok. 80 stopni. Do naczynia wsypujesz odmierzoną ilość kwiatów konopi i wlewasz wodę. Herbata konopna powinna być parzona przez kilka minut, żeby wszystkie cenne składniki zdążyły przeniknąć do płynu. Po tym czasie przelewasz do szklanki odcedzony napar. Pamiętaj, by go pod żadnym pozorem nie "ulepszać" przy pomocy cukru, który neutralizuje lecznicze walory większości surowców roślinnych. Konopie siewne nie są pod tym względem wyjątkiem. Jeśli lubisz słodkie napoje, możesz ewentualnie dodać trochę miodu. Jednak w takim wypadku należy koniecznie herbatę ostudzić, ponieważ pszczeli smakołyk pod wpływem wysokiej temperatury staje się bezwartościowy. Z zawartości jednej hermetycznie zamkniętej puszki uzyskasz aż 40 porcji wspaniałego naparu.