samochód

Jak sprowadzić auto z Holandii?

Sprowadzenie samochodu z innego kraju to temat, który interesuje wiele osób. Dlaczego? Okazać się może bowiem, że samochód z Holandii stanowi bardzo ciekawą propozycję - w szczególności, jeżeli chodzi o kwestie techniczne, jak również finansowe. Dlaczego? Ponieważ Holendrzy są zdecydowanie bardziej zamożniejsi i częściej mogą pozwolić sobie na wymianę auta. Dlatego też warto sprawdzić, czy też na holenderskim rynku nie znajdą się jednak jakieś ciekawe oferty. A jeżeli już się znajdą to co trzeba robić?

Sprawdzenie samochodu

Jak sprowadzić auto z Holandii? Rozpoczynając od sprawdzenia pojazdu mechanicznego. Nawet jeżeli ktoś gorąco reklamuje, że auto jest jego, że jest pierwszym właścicielem, itd., trzeba dokonać sprawdzenia takich informacji, aby być pewnym tego, że nie ma się do czynienia z egzemplarzem ukradzionym. Z reguły bywa bowiem tak, że takie samochody gorąco reklamowane przez sprzedawców, pochodzą z nielegalnego źródła sprzedaży lub wcześniej zostały skradzione.

Sprawdzenia można dokonać dzięki bezpłatnym stronom, jakie znaleźć można online. Wystarczy tylko posiadać nr rejestracyjny, nr VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu. Niekiedy potrzebny jest tylko numer rejestracyjny, aby uzyskać pełny dostęp do historii danego pojazdu.

Sporządzenie umowy kupna-sprzedaży

Podstawa, bez której nie ma co liczyć na to, że samochód zostanie wywieziony do Polski. Nawet jeżeli sprzedawca upiera się, aby wszystko załatwić na tzw."gębę", nie można się na to godzić. Będzie bowiem z tym mnóstwo problemów na granicy. Jeżeli ktoś nie jest pewny tego, jak taka umowa powinna wyglądać, powinien zajrzeć na http://www.zdalnyodczytenergii.pl/co-powinna-zawierac-umowa-kupna-sprzedazy-samochodu/. To właśnie tam znaleźć można wszystkie szczegóły, które faktycznie pomogą sporządzić dobrą umowę kupna-sprzedaży. Przy tej okazji warto wspomnieć, że konieczne będzie przetłumaczenie jej na język polski, jeżeli została ona sporządzona po holendersku.

Przewóz auta do Polski

Umowa została spisana. Czas więc na podróż do Polski. Jak tanio sprowadzić auto z Holandii? Temat, który na pewno będzie interesował wiele osób. Do wyboru jest kilka opcji. Jedna z nich - samodzielny przewóz samochodu do Polski na lawecie lub wjazd zakupionym pojazdem do kraju. Trzeba być jednak świadomym tego, że to drugie rozwiązanie wiąże się z zakupieniem tablic wywozowych (ok. 10 euro) i z zakupem krótkoterminowego OC. Jeszcze przed przekroczeniem granicy. Przejazd lawetą również może nie należeć do tanich. Sama laweta to ok. dwa tysiące złotych - o ile paliwo nie będzie nadal szło do góry.

Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie odnoszące się do tego, jak sprowadzić samochód z Holandii, należy zdać sobie sprawę z tego, że można również skorzystać z usług firm, jakie na co dzień zajmują się świadczeniem tego typu usług. Wszystko załatwiają oni w imieniu swoich klientów, dbając również o to, aby nie narażać go (klienta) na duże koszta. Nawet jeżeli chodzi o przewiezienie samochodu do kraju.

Formalności do załatwienia

Dlatego warto współpracować z firmą pośredniczącą, ponieważ oni nie tylko wspierają klientów odnośnie sprowadzenia samochodu. Dzięki nim można liczyć m.in. na wsparcie, jeżeli chodzi o załatwienie formalności. Będzie ich tyle samo, co przy zakupie normalnego samochodu. Aczkolwiek, trzeba będzie zapłacić podatek, jak również przetłumaczyć wszystkie dokumenty, jakie sprowadza się w Holandii. Tylko z takim kompletem dokumentów można udać się do urzędu po to, aby samochód móc legalnie zarejestrować.

Nie można również zapomnieć o takiej kwestii, jak ubezpieczenie - obowiązkowe OC. Czy dodatkowe będą potrzebne? Zależne jest to już od samego właściciela danego pojazdu. Czy ubezpieczenie pojazdu z Holandii różnić się będzie czymkolwiek? Na szczęście - nie. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w tej kwestii wiele ciekawych propozycji, dzięki czemu można być pewnym tego, że otrzyma się dobrą ofertę. Zarówno, jeżeli chodzi o polisę obowiązkową, jak również o dodatki, które można wybrać dla pojazdu.